Běžky: Pomezky – Rokytnice a zpět

30.07.2020

Letos jedeme již II. ročník velikonočního přejezdu Krkonoš z Pomezek do Harrachova. Navzdory sýčkařům z ČHMÚ je velikonoční sobota luxusní. Modré nebe, dostatek sněhu, slabý jihozápadní vítr.

Vyrazime

Vycházíme z Pomezek a na začátku sjezdovky Lesní hřeben vcházíme do lesa.

Cervena
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na červené směr JelenkaŠupináři jedou, ti co nenamazali jedou, ti co namazali nejedou. Na Jelenku dorážíme v 9.30. Je zavřeno, ale vzhledem k tomu, že naše výprava byla na hřebenech Krkonoš dopředu avizována, dostáváme 8 piv a 1 kolu přímo z výčepu oknem.

Malá Úpa
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohled z Jelenky na Malou Úpu – je něco hezčího?Pokračujeme výšvihem na Svorovou horu.

Sněžka

Sněžka – takový pohled neomrzí

Na  hřebeni

Chvílema bereme běžky do rukyNa Sněžce jsme v 11.30, sedíme u poštovny a kocháme se pohledem na Malou Úpu.

Postovna
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PoštovnaPijeme slivku a pojídáme čokoládu Lindt Chilli. Po chvilce odpočinku ze Sněžky scházíme a u rozcestníku hůlkovým hlasováním volíme alternativní cestu přes Špindl a odbočujeme doleva na Luční boudu.

Sněžka
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na Luční narváno, dáváme nastojáka koláč a pivko. Vycházíme ke kapličce a sjíždíme pěkným sjezdem k bufáči.

Kaplicka

Sněžka z kapličkySjíždíme do Špindlu, vyjíždíme Medvědín a vycházíme dlouhou táhlou cestou na Vrbatovu boudu. V moderním interéru dáváme základní občerstvení a griotky.

Od  Vrbatky

Tak tam někde jsme ráno byli…
Z Vrbatky sjíždíme na Dvoračky, zastavujeme na výbornou dršťkovku a pivko v sousední Štumpovce, která překvapuje příjemnou obsluhou.

Drškopády

Cesta na Dvoračky není nic pro rekreantyOdtud se spouštíme do Rokytnice, kde máme v 19.00 připraven odvoz. Jedeme zpět na Pomezku, kde máme závěrečný debriefing.Zbývá než konstatovat, že se letošní ročník náramně vydařil, jsme unavení, ale šťastní.


Partneři penzionu

Penzion Blesk v Malé Úpě hodnocení